Zadaj pytanie


Oferta


Menu


Kontakt

Właścicielem sklepu jest:

PROMAG S.A.
ul. Romana Maya 11
61-371 Poznań
NIP 778-00-40-905
Nr KRS 0000013278
www.promag.pl

Nietypowe, nowoczesne rozwiązania

O ile mechanizm działania konwencjonalnego wózka widłowego o napędzie elektrycznym opiera się na podnoszeniu wideł z towarem w górę w obrębie wysokości dosyć sporego masztu, wózek nożycowy jest konstrukcją znacznie mniej skomplikowaną. Mniejsza złożoność, to nie tylko bardziej kompaktowe gabaryty sprzętu, oznacza także zupełnie inne przeznaczenie wózka – podniesienie palety czy podestu odbywa się tylko na wysokość wyciągniętych w górę tzw. nożyc. W praktyce jest to wysokość maksymalnie 1 m i 15 cm, jeśli użyto nożyc standardowych, a nie podwójnego mechanizmu nożycowego. Jeśli chodzi o możliwość zastosowań, platformowy wózek nożycowy może służyć jako podest dla pracownika wykonującego prace montażowe na różnej wysokości, a także być środkiem transportu dla ładunków mieszczących się na palecie. W kolejnej części tekstu skupimy się na innym typie wózków z omawianym mechanizmem - paletowych wózkach nożycowych.

wózki nożycowe

Istotnym elementem oferty produktów w sklepie internetowym TM24.pl są wózki ręczne paletowe nożycowe firmy Promag.

Wózek ręczny paletowy nożycowy WRP3-1001

Poza wyjątkowo korzystną ceną oraz zadziwiająco solidnym wykonaniem, urządzenia te zaskakują odbiorców sporą mobilnością, jak na sprzęt mechaniczny sterowany w całości pracą ludzkich rąk. Mechanizm nożyc składa i rozkłada się błyskawicznie, płynnie i lekko, w sposób niemal nieodczuwalny dla operatora takiego wózka. Wielofunkcyjny wózek paletowy z nożycami łączy w sobie cechy trzech różnych urządzeń: ręcznego wózka paletowego, wózka podnośnikowego oraz podnośnika stołowego. Jest niezastąpiony, dzięki swojej wielozadaniowości, w mniej lub bardziej złożonych, wieloetapowych ciągach technologicznych w różnych sektorach produkcji przemysłowej. Konstrukcja wózka pozwala na płynne przemieszczanie załadunku na większą odległość, przy widłach podniesionych do wysokości 360 mm. Zastosowane w produkcji wózków nożycowych tzw. „paleciaków” patenty, takie jak blokada przesuwania się wózka w chwili podnoszenia wspartych na nożycach wideł czy zaawansowane rozwiązania z zakresu hydrauliki siłowej (zawór hydrauliczny przeciwprzeciążeniowy) stanowią o niegasnącej popularności tych tradycyjnych, z pozoru skromnie prezentujących się wózków w sektorze przemysłu i nie tylko.

Mechanizm podwójnych nożyc w wózkach ręcznych platformowych

Wózek ręczny platformowy dwunożycowy PR/SPS 350/1300

Połączone w jedną konstrukcję, podwójne nożyce zastosowane w wózkach platformowych, zwanych w tym wypadku dwunożycowymi, pozwalają na podniesienie podestu dwukrotnie wyżej. Z tego też powodu wózki nożycowe często pełnią rolę mobilnego podnośnika przy różnego rodzaju pracach montażowych oraz przy komisjonowaniu, czyli rozdzielaniu jednostek ładunkowych bądź kompletowaniu zamówienia dla klienta w magazynie. Mechanizm nożyc zadziwia płynnością funkcjonowania i prostotą obsługi, po złożeniu zaś wózki nożycowe zajmują niewiele miejsca. Zastosowane w konstrukcji wózka nożycowego platformowego, sprawdzone rozwiązania z dziedziny hydrauliki siłowej pozwalają zmniejszyć do minimum zapotrzebowanie na energię elektryczną, to kolejna zaleta opisywanego pojazdu magazynowego. O pozostałych korzyściach z zastosowania wózków nożycowych przekonacie się Państwo niebawem sami.

Kontakt

Live ChatZadzwoń do doradcy

Wypełnij formularz kontaktowy!

Wyślij e-mail!